האמן רביע סלפיתי הסתגר לשבוע במבנה ארעי בכניסה לפירמידה

פרפורמנס בפירמידה. האמן רביע סלפיתי מסתגר בחדר לשבוע ללא מזון ושתייה

במסגרת אירוע רציף פירמידה התקיים הפרפורמנס "האיש בתוך הקופסא הזאת" של האמן רביע סלפיתי בכניסה למבנה הפירמידה. האמן הסתגר בחדר בגודל 2.5 על 2.5 מטר שבנה, למשך שבעה ימים ולילות מיום פתיחת התערוכה "מה עושה פה בכלל פירמידה?" ועד לתאריך 26.7. הוא לא יצא מהחדר, ישן בו וניזון רק ממה שהקהל העביר לו דרך דלת תחתית קטנה בימין החדר.
סלפיתי גם לא תקשר בשום אמצעי, פרט למחשב שממוקם מחוץ לקופסא ודרכו הקהל יכול היה לשלוח אליו הודעות, אך הוא לא יכול להגיב בחזרה. במבנה יש שני חלונות דרכם ניתן היה להציץ ולצפות באמן ששהה בחדר, כאמור, שבוע ברציפות. גג המבנה נותר פתוח. הקהל הוזמן להגיע למקום ולהעביר לחדר בו הוא נמצא מזון ושתייה – רק מה שהקהל ייתן לו הוא יאכל וישתה, הקהל יכול היה לשים לו דרך המחשב קטעי מוזיקה או וידאו ולצפות בעבודות האמנות שהצטברו בקופסא במהלך השבוע ששהה בה.

הקהל יכול לשלוח לאמן הודעות דרך מחשב אך הוא לא יכול להגיב
סלפיתי ניזון רק ממה שהקהל מעביר לו דרך הגג שנותר פתוח

עבודה נוספת שממוקמת מחוץ למבנה פירמידה היא ציור קיר של האמן ינאי קלנר, שמציג עוד שני צילומים בגלריה פירמידה. קלנר חצב בקיר אוניה תוך שימוש בזפת קרה וגבס תחת הכותרת: "שנצלה מידיך". עבודת קיר זאת מתייחסת לשני צילומים שמציג קלנר בתערוכה המוצגת בימים אלו בפירמידה, גם הם עוסקים בחציבה בקיר.

ינאי קלנר, "שנצלה מידיך", 2018, חציבה, זפת קרה וגבס