אחד על אחד: ספידייטינג עם מובילי תרבות / 17:00

מימין לשמאל: עינבר דרור לקס, גליה בר אור, סבטלנה ריינגולד, בן ריפתין (צילום: יוס סטייבל), דוד גוטסמן, שי אילן

יש לכם רעיונות מעולים שאתם שומרים בטיוטות של הנייד, מחשבות על אירוע שיעיף את העיר קדימה, מיזם תרבות שאיך לא חשבו עליו קודם, תהליך ארוך טווח שיכול להבשיל לעשייה אמנותית משמעותית? ביום שבת 15.12.18 בשעה 17:00 יתקיים אירוע ספידיינטינג עם מובילי תרבות ועשייה בחיפה. הזדמנות חד פעמית להעלות רעיונות, לשאול שאלות ולהציע יוזמות עם האנשים שיכולים לעזור לכם לגרום לזה לקרות. האירוע יתועד. ההשתתפות בהרשמה מראש:

 

משתתפים:

גליה בר אור, מנהלת אמנותית ואוצרת פירמידה, מנהלת משכן לאמנות עין חרוד בשנים 2016-1985 ומרצה בכירה במכללת אורנים.

סבטלנה ריינגולד, אוצרת ראשית של מוזיאון חיפה לאמנות, מוזיאון הרמן שטרוק ומוזיאון מאנה כץ. מובילה את צוות האוצרות של המוזיאון העירוני בתערוכות קבוצתיות של אמנים עכשוויים מקומיים ובינלאומיים ובחיבור של האמנות העכשווית עם נכסי האמנות ההיסטוריים של העיר.

עינבר דרור לקס, אוצרת מוזיאון העיר חיפה מאפשרת פעם אחר פעם לקיים שיח בלתי מתפשר על הנרטיב של חיפה. בימים אלו נפתחת במוזיאון העיר התערוכה 1948.  

בן ריפתין, האיש מאחורי הסירופ, טאקו סלאש ופסטיבל SoLow, שמחברים בין מוזיקת אינדי ועירוניות חיפאית, וממצבים אותה בחזית עולם האינדי הישראלי. 

דוד גוטסמן מייסד הוצאת הספרים פרדס שהחלה לפעול בעיר התחתית בחיפה בשנת אלפיים והוציאה לאור למעלה ה-100 כותרים. בין הסופרים שספריהם יצאו לאור במסגרת סדרה זאת נמנים אלי שמואלי (זוכה פרס שרת התרבות להוצאת ספרות ביכורים), רון דהן, הדס מזרחי, ענבר אשכנזי, וגליה תנאי (זוכת פרס שרת התרבות לסופרים בתחילת דרכם לשנת 2016). בשנת 2016 זכתה ההוצאה ב"פרס ביכורים להוצאות לאור על הוצאת ספרי ביכורים" כחלק מפרס שרת התרבות בתחומי היצירה הספרותית. באירוע רוחות של שינוי תפעל חנות פופ אפ למכירת ספרים שיצאו בפרדס.

שי אילן עורך החדשות בעיתון כלבו, שמחבר את עולם האמנות והתרבות המקומי אל צרכני התקשורת. יש לכם רעיונות לסיפורים מעניינים שיקבלו סיקור? זה האיש.