רציף פירמידה: מופעי אמנות

מסלולים והשתקפויות אמנותיים // מנהלת אמנותית: יהודית שפירא חביב, "עוץ בעיר" // הכניסה חופשית  

 

 

מומלץ: הקליקו לצפייה בחוברת האירוע הכוללת תכנייה מלאה, טבלת אירועים ומפת התמצאות 

יום חמישי 19.7

1. מחול: "שוחים לתוך פירמידה", להקת המחול ענבל פינטו ואבשלום פולק 
תשעה רקדנים נשזרים בתוך המרחב הציבורי, האורבני והפרטי תוך כדי שמירה על זהות הגוף, התנועה, הדמיון והרוח. הלהקה תשלב רפרטואר קיים לתוך סביבה חדשה, תיצור חומרים חדשים במיוחד לאירוע הפתיחה, ותשתף פעולה עם האמנית סלי קריסטל.
dance infusion: רקדני הלהקה יעבירו הפעלה תנועתית מונחת דימיון לקהל הרחב באמפי פירמידה. משתתפים: אלמוג בן-חורין, תומס וולסכוט, אופיר ינאי, מרתה-לואיזה ינקובסקה, מורן מילר, עמית מרסינו, צבי פישזון וג'וי קמין.
איפה? שוק תלפיות ואמפי פירמידה.
מתי? יום חמישי 19.7 בשעה 18:30, שוק תלפיות ובשעה 19:30 הפעלת תנועה של הקהל באמפי פירמידה.

2. השמעת בכורה לשירו החדש של דויד גרוסמן "יש מצב"
בערב הפתיחה תתקיים בפירמידה, מרכז לאמנות עכשווית, השמעת בכורה לשיר "יש מצב": יצירה משותפת של דויד גרוסמן, הדג נחש, יוני רכטר, דניאל זמיר, ברי סחרוף, מקהלת הנוער של ימק"א, גליה ירון והאמנית מיכל רובנר. הקליקו לפרטים נוספים על הפרויקט ולקריאת הטקסט של השיר.
מתי? יום חמישי 19.7.

איפה? פירמידה, מרכז לאמנות עכשווית.

3. פרפורמנס: סלי קריסטל קרמברג, "קל לקשור קשה לפרום"
קל לנו להקשר לאנשים, חפצים ומקומות, אך את הקשר הזה קשה מאד לפרום גם במרחק של זמן ושינוי מקום. קל מאד לסבך מצבים, סיטואציות ואינטראקציות, אך קשה ביותר לפתור קונפליקטים ולישר את ההדורים. היצירה נוצרה במיוחד לחלל הבית ברחוב יחיאל 18, עם התייחסות לעבר ולהווה של המקום: האמנית יושבת באחת מפינות חדר בעל ריצוף כחול מאחורי מכונת תפירה ויוצרת שחזור (רקום פרום) של אריחי השטיח. השחזור נעשה על ידי ריקמה במכונה על בד והמסה של הבד בסוף התהליך עד לקבלה של ריקמת תחרה שתלויה על בלימה. בכל פעם שרקמת אריח מסתיימת האמנית מפרקת אותה מבסיסה, ממיסה אותה ומניחה אותה ליבוש במקומה על גבי הריצוף המקורי. הקהל מוזמן לצפות ולנהל שיח עם האמנית תוך כדי תהליך העבודה.
איפה? הדירה ברחוב יחיאל 18.
מתי? יום חמישי 19.7 בין השעות 16:00-19:00 (בשעה 18:30 פרפורמנס משותף עם להקת המחול ענבל פינטו ואבשלום פולק) // יום שישי 20.7 בין השעות 15:00-18:00. בזמן בו לא תהיה פעילות של האמנית, ניתן יהיה לצפות ביצירה שתישאר במקום.

יום שישי 20.7

4. מקהלת גיא בן הינום בהופעה משוק תלפיות לפירמידה
מקהלת גיא בן הינום היא מקהלה שיתופית, רב-פלאית, שמגיעה לראשונה לחיפה למסע ווקאלי-פרפורמטיבי פוער חושים בין הכרמל לים. המקהלה פועלת תחת מרכז לאמנות ומחקר "מעמותה", ומורכבת מזמרים, מלחינים ויוצרים רב-תחומיים. אירועי המקהלה בנויים כטקסים ציבוריים, בהם נישאים שירים על קו הגבול שבין הדתי, הפוליטי והסוראליסטי, שירים פאן-דתיים חמקמקים, קמאיים-חדישים. מאז הקמתה בשנת 2015, המקהלה הופיעה ברחבי הארץ במגוון אירועים: פסטיבל מקודשת במסגרת עונת התרבות בירושלים, מוזיאון תל אביב, בית הנסן בירושלים, פסטיבל העיצוב בירושלים, פסטיבל שייח' אבריק ועוד.
איפה? המופע יתחיל בשוק תלפיות ויסתיים בפירמידה.
מתי? יום שישי 20.7 בשעה 18:30 בשוק תלפיות ומשם לפירמידה. הקליקו לאיוונט בפייסבוק

5. "אזור קנסות גבוהים": הליכת סאונד עם המלחין ואמן הסאונד אמנון וולמן
הליכת סאונד שמשלבת האזנה ופעולה, ומתייחסת לתהליך הזמן שמשתקף בסביבות ההליכה. המסלול עובר בשאריות של כפר קטן של מיעוט תרבותי ופהליכת סאונד שמשלבת האזנה ופעולה, ומתייחסת לתהליך הזמן שמשתקף בסביבות ההליכה. המסלול עובר בשאריות של כפר קטן של מיעוט תרבותי ופוליטי שמשולב בעיר גדולה. הכפר נחצה על ידי סדרת רחובות ראשיים שמייצרים רעש ללא הפסקה, ללא מעברים נוחים ובדרך להפוך לשכונה יוקרה. הליכת הסאונד משמיעה קול קורא להקשבה ולהתבוננות בהווה, באנשים ובמקומות שבהם הם חיים כעת. האם הליכת הסאונד הזאת משתתפת בשיעתוק המערך שמנסה לשכנע את המיעוט שהנחיתות טובה לו ומשרתת אותו או אולי היא מאתגרת את המערך? אמפטיה הוא מושג מאוד נזיל, ואין בו תשובה מספקת כנגד רוע ואלימות, אך אין לנו כלים אחרים. אמנון וולמן הוא אמן סאונד, מלחין, ומורה להלחנה שעבודותיו נוגנו על ידי סולנים, אנסמבלים, גלריות ומוזיאונים רבים בעולם.
איפה? נקודת יציאה בפירמידה, מרכז לאמנות עכשווית. להשתתפות יש להוריד את קובץ הסאונד. הקהל יוכל לקבל מפה בפירמידה ולצאת גם לסיור עצמאי עם קובץ הסאונד.
מתי? יום שישי 20.7: סיור ראשון בשעה 9.30 וסיור שני בשעה 17:30.

6. מופע מוזיקלי של דניאל דוידובסקי ושמיל פרנקל במוזיאון הרכבת
שמיל פרנקל (קונטרבס) ודניאל דוידובסקי (סקסופון סופרן) החלו את דרכם המשותפת לפני 15 שנים על הבמה של ״הגדה השמאלית״. עליה התפתחה באותן שנים סצנה פעלתנית של מוזיקה חופשית, משוחררת מתיוגים סגנוניים. במהלך השנים, השניים פיתחו שפה מוזיקלית משותפת שמאתגרת את מגבלות הכלים עליהם הם מנגנים. לפעמים רועשת, לפעמים שקטה, המוסיקה של דניאל ושמיל נוצרת באופן ספונטני, מתוך שיח קשוב של צליל.
איפה? מוזיאון הרכבת.
מתי? שני מופעים ביום שישי 20.7.2018 בשעות 10:30 ו- 12:30.